Programy zabezpieczenia przyszłości dziecka

Programy zabezpieczenia przyszłości dziecka – polisa posagowa lub program systematycznego oszczędzania.

Grupa Aviva w swojej ofercie proponuje programy pozwalające na systematyczne gromadzenie kapitału dla dziecka oraz na zabezpieczenie dziecka na wypadek nieoczekiwanych wydarzeń.

Ubezpieczenie posagowe

Ubezpieczenie posagowe pozwala na zabezpieczenie dziecka na wypadek śmierci rodzica – daje pewność, że niezależnie od tego, co przyniesie życie, dziecko otrzyma kapitał.

Ubezpieczenie to daje możliwość wyboru ubezpieczeń dodatkowych, zapewniających wsparcie finansowe w razie niezdolności do pracy rodzica.

Program systematycznego oszczędzania w formie ubezpieczenia na życie

Program systematycznego oszczędzania w formie ubezpieczenia na życie oferuje możliwość systematycznego pomnażania pieniędzy, które rodzic może przekazać dziecku w wybranym momencie.

Program systematycznego oszczędzania oparty na funduszach inwestycyjnych

Program ten pozwala oszczędzać już od 50 zł miesięcznie. Właścicielem pieniędzy od początku jest dziecko, które po osiągnięciu pełnoletności samodzielnie zdecyduje o przeznaczeniu zgromadzonego kapitału.

Zarówno w przypadku ubezpieczenia posagowego, jak i programu systematycznego oszczędzania, im wcześniej zdecydujemy się na jego zakup, tym większe mamy szanse na zgromadzenie przez lata satysfakcjonującej sumy.

Dodatkowe kwoty, dzięki którym kapitał będzie szybciej rósł, mogą wpłacać także inne, bliskie osoby. To może być znakomity i oryginalny prezent na Komunię, urodziny lub Dzień Dziecka.